Instruktorzy

Zajęcia taneczne poprowadzą:

Oren Ashkenazi
Oren pochodzi z Haify w Izraelu; obecnie mieszka w Szwajcarii. Ukończył studia w dziedzinie edukacji artystycznej i zarządzania eventami na Wintage Institute w Izraelu. Był dyrektorem artystycznym wielu projektów związanych z tańcem izraelskim na całym świecie. Kontynuując rodzinna tradycję, Oren stworzył wiele autorskich choreografii. Jest twórcą takich tańców jak m.in. Chibuk Bachashecha, Katonti, Im Yesh Gan Eden, Charasho, Iti At Yafa. Pięć lat temu otworzył razem z żoną Leną agencję artystyczną OLmusic, która promuje muzyków z Bliskiego Wschodu.

Oren jest zaangażowany w projekt „Polin Rokedet – Roztańczona Polska” od pierwszej edycji warsztatów.


Danielle Shkop
Hila urodziła się i wychowała w Jerozolimie i właśnie uzyskała dyplom na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie na kierunku socjologia i antropologia oraz językoznawstwo.
Praktykuje sztukę tańców ludowych od 20 lat. W wieku 16 lat zachęcona przez wielu nauczycieli pełnych wiary w jej możliwości ukończyła kurs dla instruktorów tańca w Wingate institute. Od tamtej pory uczy tańców ludowych w Izraelu i Europie zarówno na małych, prawie rodzinnych warsztatach, jak i wielkich tanecznych festiwalach.

Według Hili, tańce izraelskie to niezwykły fenomen , który z pasją zbiera ludzi, kultury i ich niezwykłość w jednym miejscu. Z tego powodu zainicjowała ona innowacyjny projekt o nazwie „KOMUNA”. To wyjątkowe zajęcia taneczne, które mają na celu dotrzeć do grupy niechcącej obecnie mieć nic wspólnego z tańcami ludowymi – młodzieży i młodych dorosłych w Izraelu. Coś czego nikt inny w Izraelu nie próbował osiągnąć. Jej cel to zmotywować młodych Izraelczyków do włączenia się do pełnego czaru świata izraelskich tańców ludowych, którymi cieszy się cały świat, tak aby mogli oni czerpać ze swojego dziedzictwa i stać się kolejnym pokoleniem, które czerpie z niego w pełnej życia i energii atmosferze. Bo tańce izraelskie są dla wszystkich, także dla młodych!

Jej wysiłki zostały zauważone i nagrodzone nagrodą „Odkrycie Roku 2018” jako dowód uznania przez Ministerstwo Kultury i Sportu jej cennego i znaczącego wkładu w zachowaniu izraelskich tańców ludowych.


Michael Barzelai
Michael urodził się w Haifie (Izrael), a obecnie mieszka w Zichron Yaakov. Swoją przygodę z tańcami izraelskimi rozpoczął w wieku 10 lat, w okolicach Haify. Zaczął prowadzić zajęcia taneczne w 2010 roku, w międzyczasie współpracując z wieloma instruktorami m.in przy edytowaniu muzyki aby przystosować ją do tańców.
Pierwszymi zagranicznymi warsztatami na które pojechał jako instruktor było “Gvanim” w Stanach Zjednoczonych, w sierpniu 2015 roku. Od tamtej pory jego autorskie choreografie cieszą się powodzeniem w różnych rejonach świata. Michael czerpie radość ze wszystkich rodzajów muzyki i tańca, a w szczególności tych najbardziej energetycznych.

Poza byciem częścią tanecznego świata, Michael jest Inżynierem elektroniki i pracuje w branży Hi Tech. Jest mężem Arieli, którą poznał na tańcach, i która również prowadzi zajęcia taneczne w Izraelu.
Przed warsztatami Polin Rokedet Michaelowi udało się odwiedzić Polskę dwukrotnie, aczkolwiek nie były to wyjazdy związane z tańcami.