Wydarzenia towarzyszące

Wystawa Izrael – wczoraj i dziśwystawy_wczoraj-i-dzis

Ta niezwykła ekspozycja odkrywa przed nami 60 letnią historię Izraela. Dzięki trójwymiarowej technice, na każdym z 14 obrazów, udokumentowane zostały dwie rzeczywistości. Jedna, obrazująca początki państwa Izrael oraz druga ukazująca te same miejsca w czasach współczesnych.

Wystawę będzie można obejrzeć podczas festiwalu Polin Rokedet!


Koncert zespołu „Jarmuła Band”

Na naszym festiwalu nie zabraknie także muzyki granej na żywo! Jarmuła Band powstał w 2002 roku i od tamtego czasu wykonuje wspaniałe pieśni żydowskie. Zespół grał już na wielu wydarzeniach o tematyce izraelskiej, zarówno w Polsce jak i za granicą. Od momentu powstania zespół wydał trzy albumy: „Jarmuła Band”, „Szomer” oraz „Pieśni Paschalne”.


„Swat” (reż. Avi Nesher)

Haifa, rok 1968. Arik, nastolatek dorastający w Haifie, podejmuje wakacyjną pracę u człowieka o nazwisku Yankele Bride, swata. Yankele, tajemniczy człowiek którzy przeżył Holokaust, ma biuro na tyłach kinaw szemranej dzielnicy miasta w okolicach portu. Podczas pracy u Yankele Arik poznaje tajemnice ludzkiego serca. Równocześnie zakochuje się w Tamarze, która niedawno wróciła ze Stanów i promuje prawa kobiet, wolną miłość i rock’n’roll.
Film Aviego Neshera łączy w sobie komedię i dramat, opowiadając widzowi ponadczasową historię, której nie widzieliście nigdy wcześniej.

Pokaz filmu odbędzie się w ramach klubu filmowego Ambasady Izraela w Polsce.


Warsztaty śpiewu12974370_1687135744837112_6254410214112414808_n

Podczas Polin Rokedet 2017 będzie można wypróbować swoich sił wokalnych. Wyjątkowe warsztaty śpiewu poprowadzi niezwykła wokalistka Violetta Åvitsland z Norwegii, która w 2012 roku wydała swój debiutancki album pt. „Archaic Voice”.