Instruktorzy

Zajęcia taneczne poprowadzą:

Oren Ashkenazi
Oren AshkenaziOren pochodzi z Haify w Izraelu; obecnie mieszka w Szwajcarii. Ukończył studia w dziedzinie edukacji artystycznej i zarządzania eventami na Wintage Institute w Izraelu. Był dyrektorem artystycznym wielu projektów związanych z tańcem izraelskim na całym świecie. Kontynuując rodzinna tradycję, Oren stworzył wiele autorskich choreografii. Jest twórcą takich tańców jak m.in. Chibuk Bachashecha, Katonti, Im Yesh Gan Eden, Charasho, Iti At Yafa. Pięć lat temu otworzył razem z żoną Leną agencję artystyczną OLmusic, która promuje muzyków z Bliskiego Wschodu.

Oren jest zaangażowany w projekt „Polin Rokedet – Roztańczona Polska” od pierwszej edycji warsztatów.


Hila Mukdasi
Hila urodziła się i wychowała w Jerozolimie i właśnie uzyskała dyplom na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie na kierunku socjologia i antropologia oraz językoznawstwo.
Praktykuje sztukę tańców ludowych od 20 lat. W wieku 16 lat zachęcona przez wielu nauczycieli pełnych wiary w jej możliwości ukończyła kurs dla instruktorów tańca w Wingate institute. Od tamtej pory uczy tańców ludowych w Izraelu i Europie zarówno na małych, prawie rodzinnych warsztatach, jak i wielkich tanecznych festiwalach.

Według Hili, tańce izraelskie to niezwykły fenomen , który z pasją zbiera ludzi, kultury i ich niezwykłość w jednym miejscu. Z tego powodu zainicjowała ona innowacyjny projekt o nazwie „KOMUNA”. To wyjątkowe zajęcia taneczne, które mają na celu dotrzeć do grupy niechcącej obecnie mieć nic wspólnego z tańcami ludowymi – młodzieży i młodych dorosłych w Izraelu. Coś czego nikt inny w Izraelu nie próbował osiągnąć. Jej cel to zmotywować młodych Izraelczyków do włączenia się do pełnego czaru świata izraelskich tańców ludowych, którymi cieszy się cały świat, tak aby mogli oni czerpać ze swojego dziedzictwa i stać się kolejnym pokoleniem, które czerpie z niego w pełnej życia i energii atmosferze. Bo tańce izraelskie są dla wszystkich, także dla młodych!

Jej wysiłki zostały zauważone i nagrodzone nagrodą „Odkrycie Roku 2018” jako dowód uznania przez Ministerstwo Kultury i Sportu jej cennego i znaczącego wkładu w zachowaniu izraelskich tańców ludowych.


Elad Shtamer
Urodził się w Haifie, a dorastał na północy Izraela.
Elad należy do drugiego pokolenia nauczycieli tańców Izraelskich. Tańczy odkąd skończył 5 lat, a naucza od 1994. Jego zajęcia taneczne są jednymi z największych na świecie, a on sam jest znany ze swoich umiejętności nauczania, niespożytej energii i poczucia humoru.
Niektóre z jego tańców są światowymi przebojami takimi jak np. Toy, Et Lirkod, Elem Chamudot, Ilan i wiele więcej.