Instruktorzy

Zajęcia taneczne poprowadzą:

Oren Ashkenazi
Oren AshkenaziOren pochodzi z Haify w Izraelu; obecnie mieszka w Szwajcarii. Ukończył studia w dziedzinie edukacji artystycznej i zarządzania eventami na Wintage Institute w Izraelu. Był dyrektorem artystycznym wielu projektów związanych z tańcem izraelskim na całym świecie. Kontynuując rodzinna tradycję, Oren stworzył wiele autorskich choreografii. Jest twórcą takich tańców jak m.in. Chibuk Bachashecha, Katonti, Im Yesh Gan Eden, Charasho, Iti At Yafa. Pięć lat temu otworzył razem z żoną Leną agencję artystyczną OLmusic, która promuje muzyków z Bliskiego Wschodu.

Oren jest zaangażowany w projekt “Polin Rokedet – Roztańczona Polska” od pierwszej edycji warsztatów.


Michael Barzelai
Michael urodził się w Haifie (Izrael), a obecnie mieszka w Zichron Yaakov. Swoją przygodę z tańcami izraelskimi rozpoczął w wieku 10 lat, w okolicach Haify. Zaczal prowadzic zajecia taneczne w 2010 roku, w międzyczasie współpracując z wieloma instruktorami m.in przy edytowaniu muzyki aby przystosować ją do tańców.
Pierwszymi zagranicznymi warsztatami na które pojechał jako instruktor było “Gvanim” w Stanach Zjednoczonych, w sierpniu 2015 roku. Od tamtej pory jego autorskie choreografie cieszą się powodzeniem w różnych rejonach świata. Michael czerpie radość ze wszystkich rodzajów muzyki i tańca, a w szczególności tych najbardziej energetycznych.

Poza byciem częścią tanecznego świata, Michael jest Inżynierem elektroniki i pracuje w branży Hi Tech. Jest mężem Arieli, którą poznał na tańcach, i która również prowadzi zajęcia taneczne w Izraelu.

Przed warsztatami Polin Rokedet Michaelowi udało się odwiedzić Polskę dwukrotnie, aczkolwiek nie były to wyjazdy związane z tańcami.


Ilai Szpiezak
ilai-szpiezakIlai Szpiezak, pół-Izraelczyk, pół-Argentyńczyk, rozpoczął swoją karierę jako tancerz i choreograf tańców izraelskich w 2006 roku, szybko wkraczając w dziedzinę choreografii i reżyserii grup występowych oraz organizacji artystycznych w Argentynie w wieku 16 lat. Występował w w różnych krajach Ameryki Południowej tańcząc w międzynarodowej grupie tanecznej “Israeli Dance Company Agshama”. Równocześnie trenując jako profesjonalny tancerz baletu, ukończył profesjonalną szkołę baletową oraz Kurs dla instruktorów Tańców Izraelskich – z wyróżnieniem.

W 2011 roku przeprowadził się do Londynu, aby objąć stanowisko Menedżera ds. Rozwoju Tańca w środowisku tańców izraelskich. Od tamtej pory jest odpowiedzialny za kierowanie, organizowanie i zarządzanie corocznymi zajęciami, warsztatami oraz koncertami w Londynie i innych miejscach w Wielkiej Brytanii, wliczając warsztaty Machol Europa i wiele innych wydarzeń w Europie. Obecnie mieszka w Londynie i prowadzi 2 firmy – ILAIDANCE – zajmującą się organizacją eventów oraz Szpiezak Production – zajmującą się produkcjami teatralnymi.

Jest jedną ze wschodzących gwiazd młodego pokolenia choreografów tańców izraelskich z dorobkiem tanecznym, do którego można zaliczyć tańce takie jak Am Israel Chai, Le Le Le, Nigun Alma i wiele innych. Przepełniająca go energia oraz precyzyjny sposób uczenia utrzymają was na parkiecie całą noc!

Ilai już nie może się doczekać żeby spotkać Was wszystkich na warsztatach!